לעזרה משפטית ומקצועית ראשונה או לתיאום פגישה דחופה, התקשרו למשרדנו:
צור קשר :

יניב גבריאל ושות' – משרד עורכי דין ויועצי מס הינו אחד המשרדים המובלים והבולטים בארץ, המונה צוות משפטי של עורכי דין וביניהם כמה מן המשפטנים הבכירים במדינה.

לצורך מתן מענה משפטי מקצועי ודווקני, יניב גבריאל ושות' – משרד עורכי דין ויועצי מס מחולק למחלקות ייעודיות, אשר כל אחת ואחת מהן מתמחה ומתמקצעת בתחום ספציפי וייחודי.

בין מחלקות המשרד ניתן למנות את מחלקת המיסוי, המתמחה בטיפול בתיקי מיסוי אזרחיים, מיסים פליליים ומיסים בינלאומיים, מחלקת דיני עבודה ומחלקות נוספות המתמחות בתחומים
ייחודים אחרים.

מחלקת דיני משפחה וירושה מתמחה, בליווי משפטי שוטף בנושאי גירושים, אפוטרופסות, צוואות וירושות ונושאים אחרים השייכים לתחום המשפחה.

מחלקת דיני המשפחה עוסקת בכל הקשור להליכי גירושין בין בני זוג. הגישה המנחה אותנו היא גישה גישורית, מתוך אמונה, כי גירושין בהסכמה ובהידברות עדיפים על ניהול הליכים משפטיים ארוכים, יקרים ומכאיבים. במסגרת הליכי הגישור אנו מסייעים לבני הזוג המתגרשים להגיע להסכמות המוצאות ביטוין בסופו של התהליך בהסכם גירושין שנחתם בין הצדדים ומסייעים בידם בכל ההליכים הפורמאליים של אישור ההסכם וסידור הגט.

מודגש, כי מחלקת המשפחה במשרדנו צברה ניסיון רב והתמחות מיוחדת בתחומים הייחודיים לגירושין של חברי קיבוץ. בכלל זאת מתמחה משרדנו בתשלומי מזונות בקיבוץ המשתנה, בחלוקת רכוש תוך התייחסות להליכי שיוך דירות וכדומה.

תחום נוסף בו עוסקת מחלקת המשפחה הינו מינוי אפוטרופוס וטיפול בסוגיות הקשורות לחסויים ולאפוטרופוס עליהם. כמו כן נותנת המחלקה ייעוץ שוטף בענייני ירושה, לרבות הגשת בקשות לצו ירושה, וכן עריכת צוואות.

יניב גבריאל ושות' – משרד עורכי דין ויועצי מס מתמחה בכל מגוון הנושאים של דיני המשפחה והירושה, בין היתר בנושא : נישואים אזרחיים כפי שיוסבר להלן :

בארץ לא ניתן להינשא בנישואין אזרחיים, אלא רק בנישואין כדת משה וישראל. רק נישואין אזרחיים, שנערכו בחו"ל, מוכרים בארץ על ידי משרד הפנים.

גירושין של בני זוג שנישאן בנישואין אזרחיים

בני זוג יהודים, שנישאו בחו"ל בנישואין אזרחיים, ומעוניינים להיפרד זה מזו, חייבים בגט, על מנת שיוכלו להינשא לבני זוג אחרים.

עם זאת, בית הדין הרבני נותן פסק דין לגירושין  די  בקלות, ואין צורך להוכיח עילת גירושין מכוח הדין הדתי, אלא די בעילה כללית לפיה קשר הנישואין התמוטט באופן בלתי הפיך.

חשוב לדעת, כי  לבית הדין הרבני יש סמכות לדון אך ורק בעניין הגט, כלומר, יתר העניינים השנויים במחלוקת, שנובעים מנישואיהם של הצדדים ופרידתם זה מזו, לרבות: ענייני הרכוש, ענייני המזונות, משמורת הילדים והסדרי ראייתיים, וכיוצ"ב, ידונו בבית המשפט לענייני משפחה, שלו הסמכות הבלעדית לדון בעניינים אלו, במקרה של נישואין אזרחיים.

זוגות מעורבים – בני דת שונה

ההליך המשפטי באמצעותו ניתן לנתק את קשר הנישואין, כשמדובר בזוגות מעורבים, הוא הליך של התרת נישואין.

מזונות בנישואין אזרחיים

בית המשפט העליון, קבע ברע"א 8256/99, פלונית נ' פלוני, כי בעל חייב במזונות אשתו, גם כשבני הזוג נשאו בנישואין אזרחיים, שמקור החובה בדיני החוזים.

חיוב המזונות מושתת גם על עיקרון תום הלב. כב' הנשיא ברק קבע, כי גם אם לא הוכח הסכם בין בני הזוג, ההגינות והצדק מחייבים חיוב מזונות, ובלבד שהדבר נדרש על פי היושר, ההגינות ותחושת הצדק.

גובה המזונות ומשך תקופת החיוב בהם, כמו גם קיומן של עילות השוללות את המזונות, יקבעו על פי עיקרון תום הלב. 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
או חייגו: 1-700-700-088
דילוג לתוכן