לעזרה משפטית ומקצועית ראשונה או לתיאום פגישה דחופה, התקשרו למשרדנו:
צור קשר :

יניב גבריאל ושות' – משרד עורכי דין ויועצי מס הינו אחד המשרדים המובלים והבולטים בארץ, המונה צוות משפטי של עורכי דין וביניהם כמה מן המשפטנים הבכירים במדינה.
לצורך מתן מענה משפטי מקצועי ודווקני, יניב גבריאל ושות' – משרד עורכי דין ויועצי מס מחולק למחלקות ייעודיות, אשר כל אחת ואחת מהן מתמחה ומתמקצעת בתחום ספציפי וייחודי.מחלקת משפט פלילי, מייצגת את לקוחות המשרד ומלווה אותם בכל שלבי ההליך הפלילי, החל משלבי ההזמנה לחקירה וליווי מלא של הלקוח במסגרת החקירה המשטרתית, ייצוג בהליכי מעצר, וכלה בניהול הליכי המשפט הפלילי עד לסיום התיק.
מחלקת משפט פלילי, מלווה ומשרתת את לקוחות המשרד אף בהליכים מיוחדים כגון: הליכים למחיקת רישום פלילי, בקשות למתן חנינות, עיכובי הליכים, ליווי הלקוח בפני שירות המבחן, וכן הגשת עתירות אסירים.
בין לקוחות המחלקה הפלילית נמנים חשודים ונאשמים בעבירות שונות ומגוונות לרבות, עבירות אלימות, רכוש, הונאה, סמים וכן עבירות בתחום הצווארון הלבן ולרבות עבירות כלכליות מורכבות.
המחלקה הפליליתכוללת מחלקה לקטינים ולנוער אשר ייעודה הוא טיפול בקטינים ובני נוער, שהסתבכו בפלילים.
יניב גבריאל ושות' – משרד עורכי דין ויועצי מס מתמחה בכל מגוון הנושאים של המשפט הפלילי, בין היתר בנושא : המבוא כפי שיוסבר להלן :

ייצוג נוער בפלילים הינו תחום ייחודי, השונה משאר התחומים במשפט פלילי, הן בשל רגישותו המיוחדת, והן בשל ההשפעה העצומה שיש לו על הקטין והמשך תפקודו בחברה.

 ועל כן, פרט לשליטה ולבקיאות המשפטית הנדרשת, הוא כרוך בעבודה חוץ משפטית נוספת (כגון מגעים עם מסגרת לימודית, קציני מבחן, גורמי טיפול שונים ועוד).

הסתבכותו של קטין בפלילי הנה אירוע המטלטל לא רק אותו, אלא את הוריו ומשפחתו כולה ועל כן הוא מצריך טיפול אישי, רגיש וקשוב למצוקת הקטין ומשפחתו.

ייצוג בני נוער צריך להיעשות מתוך ראיה רחבה וכוללת, כשלכך יש השלכה עצומה על התוצאה הסופית של ההליך כולו.

יניב גבריאל ושות' – משרד עורכי דין ויועצי מס מתמחה, בייצוג בני נוער שהסתבכו בפלילים מזה שנים רבות. משרדנו צבר ניסיון עשיר ורב בתחום, ואנו פועלים מתוך הבנה לרגישותו ומורכבותו ומתוך אמונה כי כל קטין זכאי לטיפול המיטבי עבורו.

 השיקול שבשיקומם של מבצעי עבירה, מביא לידי ביטוי הן את האינטרס החברתי שבהשבתם אל המוטב וחזרתם אל החברה כגורם חיובי, והן את האינטרס של מבצעי העבירה בשיקומם. השיקול של שיקום מבצע העבירה חזר במיוחד בשעה שמדובר בקטינים, ועל כן, דרך הכלל, בעת גזירת עונשם של עבריינים קטינים, אנו סבורים כי יש להעדיף את השיקול הנוגע לשיקומו של הקטין על פני שיקולי הענישה האחרים.

יניב גבריאל ושות' – משרד עורכי דין ויועצי מס מאמינים כי כל קטין, גם אם מעד, זכאי להזדמנות נוספת ויש לעשות הכול על מנת להחזירו אל המוטב ולסייע לשיקומו.

 יניב גבריאל ושות' – משרד עורכי דין ויועצי מס מתמחה, בייצוג קטינים בבתי המשפט לנוער ובערעורים על החלטות ופסקי דין של בתי המשפט לנוער.

 בשלב זה, בו הוגש כתב אישום כנגד הקטין, זכותו של הסנגור לעיין בכל חומר הראיות שבידי התביעה ולצלמו.

לאחר עיון ולימוד קפדני של חומר החקירה, ייבנה קו ההגנה של הקטין בשים לב לחומר העובדתי שבתיק ולניתוחו המשפטי.

הייצוג בבית המשפט לנוער, שונה מהותית מייצוג נאשמים בגירים, מאחר שמעבר לצורך בבקיאות בחומר המשפטי, נדרשת ראייה רחבה הכוללת היבטים נוספים, שיש להם השלכה משמעותית על הקטין ועל עתידו.

יודגש, כי הדיון בבית המשפט לנוער, מתקיים בדלתיים סגורות וחל איסור פרסום על כל פרט מזהה של הקטין, בשל הרצון להגן עליו ולמנוע תיוגו בחברה כעבריין.

סנגור המתמחה לנוער פועל בשני כובעים – כסנגור פלילי לכל דבר מחד, ומאידך כמי שאמור לפעול לטובתו של הנער, לקידום שיקומו והטיפול בו, בפרט בשים לב לעובדה שהנער/הלקוח לא תמיד יודע מהי טובתו.

פעמים רבות, מתמודד הסנגור עם אינטרסים מתנגשים: האם לשים את כובד המשקל על חולשת הראיות, ולכפור ולנהל הוכחות, או האם לפעול בשם אינטרסים של שיקום וטיפול, גם אם התביעה אינה יכולה להוכיח שהקטין ביצע עבירה כלשהי.

ויש להתלבטות זו משמעות בעלת השלכות ארוכות טווח: ראשית, צריך לדעת ששירות המבחן לנוער לא יטפל בקטין שמכחיש את המיוחס לו בכתב האישום, אלא אם כן "קיבל אחריות" למעשיו. המשמעות הינה, שהסנגור צריך להחליט אם לייעץ למרשו להודות בכתב האישום, גם אם הראיות הינן קלושות, בכדי שהקטין יקבל את הטיפול לו הוא זקוק.

שנית, הסנגור פועל בלוח זמנים לא פשוט, שכן כפירה בשלב ההקראה ודחיית התיק להוכחות, פירושה שעניינו של הקטין מעוכב לפעמים לחודשים רבים – ולפעמים אף גיוסו מתעכב – בשל הצורך לברר את אשמתו של הקטין באמצעות ניהול הוכחות.

שלישית, גם כאשר הקטין מודה, ישנה חשיבות לתיקון עובדות כתב האישום, כדי שהודייתו בפני בית המשפט תהא שלמה, וכדי שקבלת האחריות בפני קצינת המבחן תהיה מלאה, על מנת שהקטין יוכל להיתרם מטיפול המותאם למעשים שביצע.

ועוד, חשוב גם שההודאה בעובדות כתב האישום תתאים הן להוראות החיקוק והן לאישומים המיוחסים, וזאת כדי שבסוף ההליך, הרישום הפלילי לא יגרום לנזק מעבר לעצם קביעת אשמתו של הקטין, ולעונש שיקבל במסגרת פסק הדין של בית המשפט.

לפעמים, הרישום הפלילי בעבירה חמורה, יכול למנוע גיוס לשירות צבאי, גם אם הקטין לא הורשע בדין. ולפעמים, גם אם גויס, עצם האישום יכול למנוע שיבוץ של הקטין לשירות צבאי איכותי, עובדה שיכולה לגרום למפח נפש, ולפעמים לשנות מסלול חיים לחלוטין.

היות שכך, ישנה חשיבות מכרעת לייצוג הקטין בידי עו"ד המומחה בתחום, אשר יידע מניסיונו לאבחן מהי טובתו של מרשו, ויידע לקבל את ההחלטה הנכונה, איך לנהל את התיק ואיך להכווין את הקטין הלקוח לטובתו ולטובת עתידו. 

הקטין שהינו קורבן עבירה נמצא במצב רגיש ביותר. הן מעצם הטראומה שחווה והן משום הצורך להתמודד עתה בזירה חדשה ולא מוכרת, מול גופים שונים (משטרה, תביעה, בית משפט) הזרים לו ומול הליכים משפטיים שאינם מוכרים לו.

 חוק זכויות נפגעי עבירה, מדגיש את זכויותיו של נפגע העבירה הן במישור ההגנה עליו והן בכך שהוא מהוה חלק משמעותי בהליך הפלילי.

זכותו של נפגע העבירה לקבל מידע על ההליך לכל אורכו, זכותו למסור לבית המשפט הצהרה על הנזק שנגרם לו, זכותו להביע עמדתו לעניין עיכוב הליכים, הסדר טיעון, בקשה לשחרור מוקדם ובקשת חנינה ועוד.

יניב גבריאל ושות' – משרד עורכי דין ויועצי מס מסייעים לקטין שהיה קורבן עבירה להתנהל בצורה הנכונה ב"סבך ההליך הפלילי" ולהביא למיצוי זכויותיו המשפטיות באופן המיטבי, כך שקולו כנפגע עבירה יישמעו.

לצורך הגנת קטין מפני פרסומים מזיקים חלים איסורי הפרסום הקבועים בחוק, לרבות : הבהרות שונות שהוצמדו ליסודות של "העשוי להביא לידי זיהויו של קטין", או העשוי לרמוז על זיהויו".

עוד נקבע, כי ההגנות המנויות בחוק הגנת הפרטיות, לא יחולו על צילום קטין, שנעשה בנסיבות המנויות בסעיף 24, תוך פגיעה בפרטיותו של הקטין, למעט צילום לפי סעיף 24א (שעניינו פרסומים מותרים), או צילום של התרחשות עבירה, סוג צילום שהתקשורת מחפשת באופן תדיר, בשל הערך הסנסציוני והחדשותי של צילום שכזה.

יניב גבריאל ושות' – משרד עורכי דין ויועצי מס, פועל שנים רבות בתחום מיוחד זה של נוער בפלילים, ורואים בתחום זה שליחות מיוחדת, הן מההיבט הפלילי והן מההיבט השיקומי, והכל – בליווי צמוד ומלא של קצין חקירות נוער במשטרת ישראל (בדימוס), פסיכולוגים, עובדות סוציאליות ופסיכיאטרים – מהשורה הראשונה.

בנוסף, אנו בקשר שוטף עם קציני המבחן של שירות המבחן לנוער ועם האחראים במשרד הרווחה.

יניב גבריאל ושות' – משרד עורכי דין ויועצי מס מאמינים שכל נער וכל נערה הם עולם ומלואו, גם אם מעדו והסתבכו, ולכן יש לעשות הכל כדי להחזירם למסלול החיים הרגיל ולשגרה, כי עתידו של הנוער הוא עתידנו.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
או חייגו: 1-700-700-088
דילוג לתוכן