לעזרה משפטית ומקצועית ראשונה או לתיאום פגישה דחופה, התקשרו למשרדנו:
צור קשר :

הלבנת הון היא תהליך של המרת כספים ממפעל פלילי, בדרך כלל סחר בסמים או פעילות בלתי חוקית אחרת, לכסף "נקי".

התהליך מתחיל בדרך כלל בהפקדה של כמויות גדולות של מזומנים בסניף בנק, לרוב על ידי סוכן שקיבל מזומן להפקדה מטעם המיזם הפלילי. הסכום שהופקד יהיה נמוך מהסכום המבוקש על מנת למנוע חשד, ולא יכלול כל מטבע "ניתן למעקב". במקרים מסוימים, הוא עשוי להיות מופקד ישירות לחשבון השקעות. לאחר מכן, הפיקדון נרשם ככסף נקי על ידי הבנק ולא יופיע כחשוד כי נראה שהוא הגיע ממקורות לגיטימיים.

הלבנת הון היא תהליך של הפיכת רווחי הפשע והשחיתות לנכסים "לגיטימיים" לכאורה.

הלבנת הון היא פשע חמור הכולל הסתרת המקור האמיתי של כסף שהושג באופן בלתי חוקי, בדרך כלל באמצעות שלושה שלבים שונים. השלב הראשון הוא השמה, שבו המלבין מעביר מזומנים למערכת הפיננסית על ידי הפקדתם בבנק או במוסד פיננסי אחר. שנית היא שכבות, שבה כסף מועבר כדי ליצור בלבול וריחוק מהמקור שלו באמצעות העברות בנקאיות, עסקאות בנקאיות מורכבות וחברות מעטפת. לבסוף, יש אינטגרציה: לוודא שהכסף נקלט במלואו בחברה באמצעות עסקאות נדל"ן או השקעות עסקיות אחרות.

הצורות הנפוצות ביותר של הלבנת מזומנים הן הסתרת מזומנים בחשבונות בנק בחו"ל או הפיכת מזומנים להשקעות כמו נדל"ן או מניות. מלביני הון יכולים גם להשתמש בחברות מעטפת כדי להסתיר את זהותם ובעלותם על נכסים.

הלבנת הון דוגמאות

דוגמה טובה לכך תהיה כאשר סוחרי סמים משתמשים במסעדה כחזית לפעילותם הבלתי חוקית. הם היו קונים את המסעדה ואז יוצרים חשבוניות מזויפות עבור אוכל שמעולם לא היה קיים. בדרך זו, הם יכולים לגרום לזה להיראות כאילו יש להם עסק פעיל והכנסה לגיטימית שנכנסת מהמסעדה שלהם.

הצעד הראשון בהלבנת כספים כולל הכנסת מזומנים לבנקים או למוסדות פיננסיים אחרים. על מנת להימנע מהעלאת חשד לגבי הפקדות גדולות של מזומנים, פושעים יפזרו לרוב את הפקדותיהם לאורך זמן על ידי ביצוע מספר רב של פעולות ומספר הפקדות שונות בסכומים נמוכים שאינם מעוררים חשד של רשויות אכיפת החוק.

ישנן דרכים רבות שאנשים יכולים להשתמש להלבנת כספים כגון:

  • החלפת מזומנים לזהב או יהלומים
  • השקעה בנכס או בעסקים
  • העברת כסף דרך חשבונות בנק בחו"ל.

איסור הלבנת הון

הלבנת הון היא לא רק בלתי חוקית, אלא היא גם גורמת לתוצאות חמורות כמו פירוק קהילות, הגדלת שיעורי האלימות והפשיעה, ערעור הדמוקרטיה והחלשת הכלכלות.

איסור הלבנת הון הוכנס על מנת למנוע מאנשים להשתמש בעסקאות אלו לרווח אישי או למטרות פליליות.

ישנן סיבות שונות לכך שיש איסור על הלבנת כספים. הסיבה הראשונה היא למנוע מפושעים להשתמש בכסף שהולבן כדי לממן עוד פשעים או לקנות רכוש או נכסים אחרים שהם לא יכלו להרשות לעצמם אחרת. הסיבה השנייה היא למנוע מטרוריסטים להשתמש בכספים שלהם לפעילות טרור, שעלולה להוביל למקרי מוות ופציעות נוספים.

הלבנת הון שיטות

הלבנת הון היא תהליך של הסתרת מקורות הכסף שהושגו בפעילות פלילית. ישנן דרכים רבות להלבנת הון, אך השיטות הנפוצות ביותר מפורטות להלן.

1) “דרדס”: זה כאשר פושעים מפרקים סכומי כסף גדולים לסכומים קטנים יותר ופחות בולטים ואז מפקידים אותם בבנקים או במוסדות פיננסיים אחרים.

2) מבנה: זה כאשר פושעים משתמשים בהפקדות קטנות כדי להימנע מדרישות דיווח ותקנות.

3) עסק מבוסס מזומן: עסק שאינו עוסק בכרטיסי חיוב או אשראי, צ'קים ובמקום זאת פועל במזומן בלבד יכול לשמש להלבנת הון באמצעות מכירת סחורות במחירים מנופחים.

4) הלבנה מבוססת סחר: זה כאשר פושעים מחליפים סוג אחד של מוצר באחר בעל ערך גבוה יותר כדי להסתיר את הרווחים הלא חוקיים שלהם.

השיטה הפופולרית והיעילה ביותר להלבנת הון היא שימוש בחברות מעטפת. חברות מעטפת הן ישויות שהוקמו ללא מטרה נראית לעין מלבד הסתרת נכסים מעיני הציבור. ישויות אלה יכולות לשמש כהשקעות מחוץ לחוף, שבהן ניתן להעביר כסף לחשבונותיהם ולאחר מכן להשקיע בבורסה או בתחומים אחרים למטרות רווח. החברה תעשה רווחים בכוחות עצמה, שלא יהיו חייבים במס וייראו כמו הכנסה לגיטימית לרשויות אכיפת החוק.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
או חייגו: 1-700-700-088
דילוג לתוכן